Nabídka knih 2015
   
   
 

   Jak jsme již před časem signalizovali, obdrželi jsme nabídku dalších zajímavých knih a časopisů, které by vás mohli zaujmout a ve kterých najdete spoustu důležitých informací. Stejně jako v předchozí nabídce jde v řadě případů o unikátní publikace, které už jsou na běžném knižním trhu prakticky nesehnatelné.

    V následujícím textu a průvodních obrázcích naleznete nabízené tituly včetně vyvolávací ceny.

   
  1. RNDr. Vladimír Chaloupecký, CSc : Lilie v zahradách

Jedna z prvních informací o liliích, kterou sepsal dlouholetý člen SZO Martagon  RNDr. Vladimír Chaloupecký. Srozumitelnou formou poskytuje všechny základní informace o těchto květinách a jejich pěstování.

   
 

 

 

 

5,00 Kč  5,00 Kč Prodáno
   
   
  2. Miniaturní růže

Zajímavá publikace o speciální skupině růží - růžích miniaturních. Vyšla péčí Pražské botanické zahrady.

   
 

 

 

 

5,00 Kč  5,00 Kč Prodáno
   
   
 

3. Nabídky semen Severoamerické liliářské společnosti NALS z let 1994 a 1995

 

Jaká byla nabídka semen lilií - jak botanických druhů tak nejrůznějších odrůd? S tím se můžete seznámit v dnes již historických seznamech vydaných NALS v letech 1994 a 1995. Zjistíte, že některé tehdy nabízené odrůdy přežívají i do dnešní doby. Mezi nimi hledejte ty pravé zahradní odrůdy!! 

   
 

 

 

 

1,00 Kč 1,00 Kč 2,00 Kč 5,00 Kč  Prodáno
   
   
  4. Encyklopedie pro zahrádkáře 1 a 2

Kdo z vás dosud nemá ve své knihovně toto rozsáhlé dílo, představující tisíce druhů a odrůd rostlin pěstovatelných a skutečně i pěstovaných na našich zahradách, měl by si určitě pořídit dále nabízenou dvoudílnou encyklopedii. Mimo údaje o rostlinách najdete řadu užitečných rad pro začínající i pokročilé zahrádkáře.

   
 
 

40,00 Kč

   
   
  5. Kosatce

Pro milovníky kosatců nabízíme dvě zajímavé publikace - první pochází z edice Pražské botanické zahrady, druhá je dnes už téměř zapomenutá příručka vydaná SZO Martagon. V ní uvedený seznam kosatců, pěstovaných v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, zpracoval, starším členům Martagonu dobře známý, ing. Diblík.

   
 
 
1,00 Kč
   
   
  6. Armin Lutz - Pařeniště, foliové kryty a skleníky

Stále aktuální kniha pro ty, kteří si chtějí pařeniště nebo skleník pořídit, ale i pro ty, kteří je již mají, ale chtějí se dozvědět, jak v nich úspěšně pěstovat květiny nebo zeleninu.

   
 
 
15,00 Kč
   
   
  7. Soubor pomologických knih - celkem 5 svazků

 

Neocenitelné příručky pro milovníky ovoce. Jednotlivé svazky souboru jsou věnovány

- jablkům,

- hruškám,

- švestkám a třešním,

- meruňkám, broskvím, mandlím a ořechům,

- rybízu, angreštu, malinám, ostružinám a jahodám.

 

Vedle rad jak ovocné stromy a keře pěstovat najdete v knihách i přehled nejoblíbenějších a nejznámějších odrůd.

   
 
 
50,00 Kč
   
   
  8. Adresáře liliářských společností

Na tomto místě vám nabízíme zajímavou kuriozitu. Jde o adresáře Severoamerické společnosti z let 1986, 1990, 1993 a 1996. Budete možná překvapeni, kolik známých jmen i z řad našich liliářů tam najdete. Jako milé připomenutí je v nabídce i adresář Lilium Brno z roku 1983.

   
 
 
5,00 Kč
   
   
  9. Grafiky lilií - prospekt firmy Lindel Lilies

Zajímavými obrázky dekorovala firma Lindel Lilies svoji nabídku lilií. Nabídka zejména pro sběratele a milovníky kuriozit.

   
 
 
2,00 Kč 2,00 Kč 5,00 Kč, 10,00 Kč    Prodáno
   
   
  10. Helmut Teelchaar -Tulipány na zahradě

V ruštině vydaná kniha Helmuta Teelchara jistě potěší každého milovníka tulipánů. Vedle  zajímavých informací a obrázků má dnes kniha již i nádech mimořádnosti svým jazykem vydání. Nenechte si ujít!

   
 
 
15,00 Kč
   
   
  11. Časopis Zahrádkář - ročníky 2011 až 2014

Čtyři kompletní ročníky časopisu Zahrádkář jsou plné rad, informací, obrázků. Na dlouhé zimní večery poučná četba k nezaplacení.

   
 
 
40,00 Kč
   
   
  Nabídku dalších publikací připravujeme. Sledujte webové stránky SZO Martagon.
   
 

   Počínaje dnešním dnem mohou zájemci o uvedené tituly posílat své nabídky na internetovou adresu vaclav.vincalek@martagon.cz. Zájemci budou uspokojováni podle pořadí došlých objednávek a výše nabízené částky. O nejvyšších došlých nabídkách vás budeme pravidelně informovat tak, abyste mohli svoji případnou další nabídkou získat nabízenou publikaci opět pro sebe. Příjem nabídek byl dne 10. listopadu 2015 ukončen.

 
     Možná, že i někteří z vás máte doma knihy, časopisy či jiné publikace, pro které již nemáte využití a kterými byste mohli obohatit další zájemce. V takovém případě napište na shora uvedenou e-mailovou adresu a my se pokusíme Vaši nabídku zveřejnit.
   
   
   
     <<Zpět<<
     <<Zpět na hlavní stranu<<